TŠEHHI LOODUSREIS JA PRAHA

20.-26.07.2024

 

1.päev: Väljasõit Tallinnast, Estonia teatri eest kell 06.00 ja Pärnust, hotell Pärnu eest kell 08.00. Ööbimine hotellis Poolas.

 

2.päev:  H/s. Adršpachi ja Tepliče kaljulinnad. Palju sajandeid ei teadnud inimesed midagi Adršpachi kaljudest ja kardeti isegi neisse siseneda, kuid nüüdseks on neist saanud tõelised turismimagnetid. Adršpachi kaljulinn hõlmab uhkeid kaljumoodustisi ja tee kulgeb sealt edasi Adršpachi järve äärde ning Tepliče kaljulinna. Dvur Krālove loomaaed, mille suurim uhkus on Aafrika loomad, sealhulgas sebrad, kaelkirjakud, valged ninasarvikud jne. Safarireisil bussiga näeme loomi vabalt ringi rändamas ja oma igapäevaelu elamas. Õhtuks jõudmine Prahasse, majutus hotelli, kus peatume 2 ööd.

 

3.päev: H/s. Praha Euroopa ristteel asuv Praha on reisijaid alati köitnud kui üks Euroopa kaunimaid pealinnu. Praha Kreml ja gooti stiilis Püha Vituse katedraal, Kuldne tänav, kus kunagi töötasid kullassepad, Vanalinna väljak, raekoja astronoomiline kell, mida on 590 aasta jooksul remonditud vaid kolm korda. Vaclavi väljak – keskne puiestee, kultuuri-, kaubandus- ja sotsiaalkeskus, Karli sild üle Vltava jõe jm.

 

4.päev: H/s. Česky Krasi looduspark on Böömimaa suurim karstiala ja koosneb  maalilistest paemoodustistest. Külastame siin kõigepealt Konêpruské koopaid ja teeme pildipeatuse mahajäetud ja üleujutatud karjääride Velka Amerika ja Mexico juures, mis on üks ebatavalisemaid kohti Česky Krasi looduspargis. Siin on filmitud mitmeid dramaatilisi stseene filmidele.

Karlštejni loss, mille Karl IV ehitas kuninglikuks residentsiks ning aardekambriks. Siin talletati ka keisrivõimu sümboleid, dokumente, kunstiteoseid ja pühasid reliikviaid. Kaljul istuv Karlštejni loss vaatab alla Berouni jõele ning väikestele suveniiripoodidele. Ööbimine hotellis.

 

5.päev: H/s. Teeme väikese matka mööda Kamenice jõe äärseid turismiradu (~ 5 km). Esimesed neist rajati jõe kallastele juba 19. sajandil tänu Itaaliast pärit töötajatele. Võtame ette ka lühikese paadiretke läbi Kamenice kuru, mis kulgeb kahe 50-150 m kõrge kiviseina vahel. Seejärel sõidame Tšehhi Šveitsi. Siinset piirkonda iseloomustavad erakordselt kaunid metsad ja fantastilise kujuga liivakivikaljud, mida läbivad jõeorud ja kurud. Jalutuskäik Pravcicka Brani, mis on Kesk-Euroopa suurim looduslikust kivist sild: 26 m pikk, 7-8 m lai ja 16 m. kõrge. 19. sajandil nimetasid romantikuist luuletajad selle piirkonna esmakordselt Tšehhi Šveitsiks. Ööbimine hotellis Elbe jõe äärses linnakeses Ústi nad Labemis.

 

6.päev: H/s. Krkonoše mäeahelik, mis tähendab tõlkes Hiiglasemägesid ja ulatub piki Poola-Tšehhi piiri 35 km. pikkuselt. See on olnud alates 1963. aastast kaitseala – Krkonoše rahvuspark. Jalutame mööda mägiteed kuni maalilise Mumlava koseni. Ööbimine hotellis juba Poolas.

 

7.päev: H/s. Kodutee läbi Poola ja Baltikumi. Teel jalasirutus- ja lõunapeatus. Õhtul jõudmine tagasi koju.

 

HIND: 590 EUR

Ühene majutus + 192 EUR, omaette iste bussis (kohtade arv piiratud)+ 75EUR

Minimaalne reisijate arv 30.

 

HIND SISALDAB:  Mugavustega bussi,  majutused  2 inimese tubades koos hommikusööki-dega, giid-grupisaatja teenuseid, käibemaksu.
HIND EI SISALDA: Kindlustusi, tasuliste objektide külastusi, isiklike kulutusi.

ORIENTEERUVAD HINNAD: Adršpachi kaljulinn 5.50/ 4.20 EUR  

Loomaaed Dvur Krālovés 350/280 CZK, Praha loss 450/300 CZK (lossi territoorium tasuta, kuid piletiga saab sisse Püha Vituse katedraali ja Kuldsele tänavale), Konepruši koopad 220/180 CZK, Karlšteini loss 300 CZK, paadisõit mööda Kamenice jõge 200 CZK, Pravcicka Bran 120 CZK

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ